Płatności Bitcoin są teraz akceptowane w przypadku usług paszportowych w USA

Usługi Peninsula Visa and Passport w USA ogłosiły w komunikacie prasowym, że płatności Bitcoin są teraz akceptowane w przypadku wybranych usług paszportowych, takich jak odnawianie paszportów, zmiana nazwiska i drugie paszporty.

Firma ekspedycyjna Visa akceptuje płatności Bitcoin za usługi za pośrednictwem Coinbase Commerce jako bezpieczny procesor dla tych transakcji. Według firmy dodanie Bitcoina jako opcji płatności jest ruchem we właściwym czasie.

Bitcoin nadal cieszy się ogromną popularnością w prywatnym sektorze społeczeństwa i sektorze publicznym. W ostatnim czasie rządy zwracały uwagę na króla kryptowalut, integrując go ze swoimi systemami.

Dlaczego Peninsula Visa akceptuje płatności Bitcoin

Firma COO, Evan James, ujawniła, że ​​przyjęcie Bitcoinów przez Peninsula Visa jest przygotowaniem na przyszłość. Powiedział, że decyzja firmy była oparta na przyszłych przewidywaniach, że świat po COVID będzie bardziej polegał na cyfrowych formach płatności.

BTC jest obecnie jednym z najpowszechniej akceptowanych alternatywnych sposobów płatności przez firmy i biznesmenów na świecie.

Peninsula Visa, również, w ramach zapewnienia bezproblemowych płatności Bitcoin, wprowadziła środki w celu rozwiązania problemu wysokiej zmienności BTC. Giełda (Coinbase) umożliwiłaby okno, w którym kurs wymiany zostanie zablokowany na dziesięć minut. Coinbase powiadamia o tym w zależności od ruchu ceny BTC. Po pewnym czasie firma może podać nowy kurs wymiany.

Firmy publiczne nadal przyjmują Bitcoin

Evan James zauważył, że jest pierwszym dostawcą usług Visa, który oferuje usługi paszportowe w USA za pomocą Bitcoin. Ale na całym świecie nie są pierwszymi, którzy zaczęli akceptować kryptowaluty jako środek płatniczy.

Aby przedrzeć się przez swoje problemy gospodarcze, rząd Wenezueli otworzył płatności Bitcoin na przetwarzanie paszportów , wypłatę wynagrodzenia, import i eksport. Podobnie w Austrii mieszkańcy mogą używać Bitcoin do płacenia za różne usługi w 3500 australijskich urzędach pocztowych.